Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske Mitice, okres Trenčín Hľadať
 
 

Šport

V časti obce Rožňové Mitice je vybudované všestranné asfaltové ihrisko. Tu sa v priebehu rokausporadúvajú rôzne turnaje v tenise, malom futbale, nohejbale. Je možné hrať aj basketbal,hádzanú, hokejbal, volejbal a rôzne iné športy. V zimnom období, ak to počasie umožňuje, sa pripravuje ľadová plocha.

Obecný úrad každoročne poriada obľúbený turistický pochod Mitická dvadsiatka (v termíne jún -júl). K dispozícii sú tri turistické trasy a jedna cyklotrasa vedená po cestných komunikáciách okolitých obcí. Trasa "A" v dĺžke 20 km je najobľúbenejšia a je vhodná pre priemerne výkonnostných turistov. Chodníky tejto trasy vedú krásnym malo známym lesným terénom, striedajú sa tu stúpania s klesaním, sú tu krásne vrcholové výhľady na Považský Inovec, na vrcholy Strážovských hôr a na Bánovskú kotlinu. Trasa "B" v dĺžke 10 km je vhodná pre rodičov s deťmi a trasa "D" v dĺžke 25 km je určená pre náročnejších turistov.

Pre deti sa každoročne na začiatku júna uskutočňujú oslavy medzinárodného dňa detí, kde deti súťažia v rôznych súťažiach. Víťazi sú odmenený medailami. Oslava je spojená s opekačkou a detskou diskotékou.

Už pár rokov každú prvú sobotu po 6. decembri poriada Klub malého futbalu Foxáci v spolupráci s Ocú Trenčianske Mitice turnaj v malom futbale O pohár Trenčianskych Mitíc. Turnaj sa odohráva v športovej hale v susednej obci Svinná.

 

Dňa 06.09.2008 sa uskutočnil prvý ročník nohejbalového turnaja o pohár starostu obce.
Ráno 06. 09. 2008 o 9.00 hod. sa zišli mužstvá z Trenčianskych Mitíc, ale aj z okolitých obcí, aby si zmerali svoje sily na ihrisku v Rožňových Miticiach o pohár starostu obce. Stačilo len zaplatiť 100,-SK za celé mužstvo a mohlo sa začať. Videli sme nádherné súboje, ktoré svedčili o tom, že v našom kraji sú vynikajúce nohejbalové talenty. No pohár je len jeden a tak sa na prvé miesto prebojovali chlapci s najlepšou nohejbalovou technikou. Dôležité je že vyhrala dobrá zábava a chuť športovať.

Výsledky nohejbalového turnaja konané 6.9.2008

1. miesto - Daniel Žáčik. Pavlovič Miroslav, Hromník Patrik, Hromník Tomáš, 
2x vyhrali 
2. miesto - Kobida Martin, Pyšný, Kyselica Peter, Vodička, Hoššo.
3. miesto - Malec Stanislav, Glasa, Richtárik Milan, Bročko Marian, 
4. miesto - Jánošík Miroslav, Panik, Bajzík, Mercek.
5. miesto - Csanky, Pinšák, Žák, Vávra Marek.

 

Športové príležitosti

turistika - turistické trasy - značkované, /známa usporadúvaná turistická Mitická dvadsiatka/ - priložená príloha, cykloturistika, zimná turistika, lyžovačka v okolí obce / Soblahov, Inovec - zjazdovka/ .

V súčasnosti je vo výstavbe športový areál v intraviláne obce / časť Rožňové Mitice/, viacúčelová športová plocha.

Na základe novovzniknutého mikroregiónu Združenia obcí Machnáč - Inovec vznikne spolupráca v oblasti agroturistiky a informatiky o dianí združených obcí.

 


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Stará verzia stránky

webygroup
ÚvodÚvodná stránka